10 فواید آرد گندم برای سلامتی

گندم برای مدت طولانی غذای اصلی مردم در سراسر جهان بوده است. غلات استوایی است. این یک غذای اصلی برای بسیاری است زیرا در تهیه نان غلات کامل استفاده می شود. وقتی آرد گندم در رژیم غذایی فرد گنجانده شود فواید زیادی دارد. تحقیقات نشان می دهد افرادی که گندم کامل را در رژیم غذایی روزانه خود قرار می دهند کمتر در معرض خطر فشار خون و استرس قرار دارند.

 

غلات کامل چیست؟

غلات کامل کل لانه است که شامل سبوس، جوانه و آندوسپرم است. انواع رایج غلات کامل ذرت، برنج  است. محصولات ساخته شده از این غذاها غلات کامل محسوب می شوند. فواید آرد کامل برای سلامتی بسیار زیاد است. برای بسیاری از چیزها از جمله قلب، چشم و هضم غذا مفید است.

 

 

آرد گندم کامل

10 فواید آرد گندم

  1. آتا گندم کامل برای پوست و مو

مزیت اصلی آرد گندم این است که تأثیر مثبتی بر بدن ما دارد. حاوی سلنیوم، آنتی اکسیدانی است که یک عنصر ضروری برای مبارزه با عفونت های مضر است. همچنین به خشکی و شوره سر پوست سر کمک می کند. دانه کامل گندم دوروم شیراز دارای عنصر روی و ویتامین E است که به براق شدن موها کمک می کند، موها را تغذیه می کند و از آنها در برابر آسیب محافظت می کند. همچنین به سفت شدن پوست و ضد پیری کمک می کند.

 

  1. کمک به هضم

غنی بودن فیبر موجود در دانه کامل گندم اثرات چند بعدی بر بدن ما دارد. این نه تنها برای کمک به هضم خوب است، بلکه به پاکسازی سموم مضر از بدن نیز کمک می کند. خواص ضد باکتریایی غلات کامل گندم به کاهش اثرات نامطلوب دستگاه گوارش کمک می کند و به بهبود سلامت دستگاه بینابینی کمک می کند. با داشتن یک سیستم گوارشی خوب، سلامت کلی بدن نیز بهبود می یابدو طرز تهیه پودر سوخاری پرندگان بسیار متفاوت است. تاثیر مثبتی روی پوست و مو دارد.

 

  1. جلوگیری از افزایش وزن

تحقیقات نشان می دهد که خوردن غذا های غنی از فیبر می تواند به کاهش کاهش وزن و کاهش خطر چاقی کمک کند. مطالعات همچنین نشان می دهد که دانه کامل گندم به کاهش چربی بد از بدن کمک می کند و به توزیع در بدن کمک می کند. در واقع، همچنین پیشنهاد شد که اگر فردی روزانه 3 وعده غلات کامل مصرف کند، شاخص توده بدنی (BMI) کاهش می یابد.

 

  1. سرشار از مواد مغذی و فیبر

آرد گندم کامل سرشار از ویتامین، فیبر، منیزیم، روی و پروتئین است. گندم کامل حاوی مقدار زیادی روی است. همچنین منبع غنی ویتامین B است. حاوی مقدار زیادی مواد معدنی مانند روی، آهن، منیزیم و منگنز است. آنتی اکسیدان ها نیز در گندم کامل یافت می شوند.

 

  1. سیستم را پاک می کند

آتا گندم کامل خون پاک را تحریک می کند که صادرات آرد و باکتری های مضر را از بین می برد، به همین دلیل بهترین رژیم سم زدایی محسوب می شود. بیماری هایی مانند سردرد، درد مفاصل و نفخ را می توان با مصرف غلات سبوس دار آرام کرد مصرف عطا به دلیل وجود فیبر که سیستم را سم زدایی می کند و روده و روده سالم را حفظ می کند، به احیای یبوست کمک می کند.

 

گندم دوروم تازه

  1. کاهش التهاب مزمن

مطالعات نشان می دهد افرادی که غلات کامل گندم را به غلات تصفیه شده ترجیح می دهند کمتر دچار التهاب می شوند. التهاب علت بسیاری از بیماری های مزمن است. یکی از مزایای اصلی استفاده از آرد گندم کاهش التهاب است. افزودن گندم کامل به رژیم غذایی نه تنها می تواند به کاهش التهاب کمک کند، بلکه خطر ابتلا به بیماری های مزمن را نیز کاهش می دهد که فرق آرد سوخاری با پودر سوخاری بسیار زیاد است.

 

  1. بهبود سلامت روان

این واقعیت که ویتامین B و E موجود در گندم کامل به تولید انرژی و همچنین حفظ DNA سالم در بدن کمک می کند.

 

گفته می شود ویتامین B شامل 8 دسته ویتامین است. از بین آنها، کمپلکس ویتامین B شناخته شده ترین است، اما طبیعتاً محلول در آب است، بدن ما نمی تواند این ویتامین را حفظ کند. بنابراین گنجاندن ویتامین B کمپلکس در رژیم غذایی ما برای تنظیم التهاب در مغز و بیماری های روانی تحت بالینی مفید است. در حالی که ویتامین E منبع خوبی برای پیشگیری از بیماری های مرتبط با حافظه است.

 

  1. خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد

خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد. بزرگترین مزیت سلامتی استفاده از غلات کامل این است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. مطالعات نشان می دهد که روزانه سه وعده (28 گرم) غلات کامل برای سلامت قلب مفید است. محققان دریافتند که رژیم غلات کامل برای حفظ سلامت قلب نسبت به غلات تصفیه شده مفید است.

 

  1. خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد

مطالعات نشان می دهد که گنجاندن گندم و پودر سوخاری کامل در رژیم غذایی ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست کمک کند. وجود سلنیوم در گندم کامل به این فرآیند کمک می کند. همچنین به تغذیه پوست و حفظ درخشندگی کمک می کند. گندم کامل در از بین بردن سرطان کولورکتال که یک نوع شایع سرطان است، مفید است.

 

  1. به تنظیم علائم PMS کمک می کند

این واقعیت که وجود ویتامین B در گندم کامل به کاهش علائم PMS کمک می کند. وجود منیزیم در گندم کامل، اضطراب و درد ناشی از علائم PMS را تسکین می دهد. مطالعات اثرات مثبت جوانه گندم را روشن کرده است ترکیباتی (ویتامین B6 و E، کلسیم و اسیدهای ضروری) که باعث کاهش علائم PMS می شود. دستور العمل های آرد گندم که دوست دارید آنها را امتحان کنید.

 

آرد غلات کامل فواید زیادی برای سلامتی دارد. آرد غلات کامل سرشار از فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی است. مردم اکنون شروع به مشاهده مزایای آن کرده اند. با استفاده منظم از آن خطر ابتلا به بیماری های قلبی، چاقی کمتر شده و باعث رشد مو و پوست سالم می شود. همچنین ثابت شده است که برای سیستم گوارش مفید است که پودر سوخاری با نان لواش بسیار لذیذ است. آتا گندم کامل سرشار از مواد مغذی است. این یک غذای اصلی در اکثر کشورها است. منبع پروتئین گیاهی است که نسبت به سایر غلات بالاتر است.